Podjazdy, podjazdy, podjazdy 

Warhammer

Znacie t± stronkê?
Rowerowa Baza Podjazdów
http://www.genetyk.com/podjazdy/

Zebra³em tam informacjê o górkach, które odwiedzi³em. Aktualizujê w miarê kolejnych wycieczek. S± tam zarówno najtrudniejsze szosowe ¶ciany w Polsce jak Prze³êcz Karkonoska, Hrobacza £±ka, Magurka czy Przehyba, ale równie¿ sporo ³atwiejszych i pewnie bardziej znanych jak np. Prze³êcz Okraj, Prze³êcz Krowiarki, Prze³êcz Salmopolska, i inne.

Systematycznie rozwijam równie¿ czê¶æ nieasfaltow±, czasami tak¿e odwiedzam S³owacjê i Czechy. Czê¶æ z Was pewnie zna t± stronkê, ale dla tych którym jest ona nowo¶ci± ¿yczê mi³ego ogl±dania. Mam nadziejê, ¿e przyda siê komu¶ przy uk³adaniu wycieczek na rok 2008.

Zebra³em ju¿ trochê uwag (oprócz pochwa³ :D), wiem ¿e bardzo brakuje:
- podzia³u na kraje i grupy górskie
- nieco dok³adniejszej statystyki
- przyja¼niejszej grafiki :D
- no i nie ma tu wszystkich podjazdów ;-)
W dziale co nowego znajdziecie zrzut ekranu z nazwami plików, które oznaczaj± podjechane przeze mnie górki w sezonie 2007. One, wraz ze statystyk± i podzia³em na kraje/góry, pojawi± siê za miesi±c czy dwa na stronie przy okazji udpate nr 5.

Je¶li jednak jakiego¶ fajnego podjazdu nie ma ani tam, ani w bazie (jak. np. Stog Izerski ze ¦wieradowa Zdroju) to nie omieszkajcie napisaæ o tym. W koñcu za 4 miesi±ce i 2 tygodnie wyjazd w góry i gdzie¶ trzeba pojechaæ, nie? [wstêpnie my¶la³em nad Beskidem S±deckim]


Witam!
Zajrza³em na Twoj± stronkê. Nie znam wszystkich opisanych podjazdów. Znam podjazdy dolno¶l±skie-w Sudetach ( w tym po czeskiej stronie).Muszê przyznaæ, ¿e zosta³y opisane rzetelnie i w sposób przejrzysty. Wydaje mi siê,¿e bêdê czêsto zagl±da³ na tê stronê.Du¿o dobrej roboty!
POZDRO!:)

Witam!
Zajrza³em na Twoj± stronkê. Nie znam wszystkich opisanych podjazdów. Znam podjazdy dolno¶l±skie-w Sudetach ( w tym po czeskiej stronie).Muszê przyznaæ, ¿e zosta³y opisane rzetelnie i w sposób przejrzysty. Wydaje mi siê,¿e bêdê czêsto zagl±da³ na tê stronê.Du¿o dobrej roboty!
POZDRO!:)
Dziêki za pochwa³y ;) Sudety te¿ znam najlepiej, bo mi do nich najbli¿ej. Na pierwszy rzut oka mog³oby siê wydawaæ, ¿e ju¿ wszystko z tego regionu opisa³em - ale nic bardziej mylnego. Aktualnie opracowujê wykresy z sezonu 2007 i tam znajdzie siê bardzo du¿o sudeckich podjazdów. Miêdzy innymi Prze³êcz Walimska (3 szosy), Prze³êcz Sokola (2 szosy), Prze³êcz Jugowska (1 szosa). Prze³êcz Lisia (Kar³ów, 4 szosy), Bukowina K³odzka (1 szosa), Zieleniec (3 szosy), Prze³êcz Spalona (3 szosy), odcinek Radków-Polanica, odcinek Bystrzyca K³odzka-Polanica, Prze³êcz nad Porêb± (2 szosy) i punkt widokowy na Jedlniku (2 szosy). Z terenowych podjazdów sudeckich uzupe³niam o Jagodn±, £omnick± Równiê. Nie wiem ile czasu mi zajmie wygenerowanie stron i powybieranie zdjêæ, ale chcia³bym uaktualniæ bazê przed koñcem zimy :D
Wiêkszo¶æ z tras, które planujesz opisaæ znam, a wiêc bêdê recenzentem opisu:D.Szczególnie G.Sowie maj± dla mnie du¿o uroku. Nie s± trudne (no, mo¿e powiedzmy z wyjatkiem wjazdu na P.Srebrn± od Budzowa), asfalt do chrzanu ( kawa³ek na Walimsk± od Ro¶ciszowa co prawda odremontowano, ale nie zalano bruku, który ci±gnie siê na odcinku co¶ z 1 km przez tê miejscowo¶æ), ale maj± co¶ w sobie...:)



Wiêkszo¶æ z tras, które planujesz opisaæ znam, a wiêc bêdê recenzentem opisu:D. To super :) Jak to mawiaj±, wierny czytelnik to skarb :D

Góry Sowie s± piêkne, zw³aszcza jesieni± i wiosn±. Trudnych asfaltów jest kilka, ale tylko 1 mam w bazie podjazdów - szosê na Grz±dki z Walimia, pytanie na ile to jeszcze s± Góry Sowie? Kiedy¶ by³em na Górze ¦w. Anny ko³o Nowej Rudy, tam wspania³a ¶cianka jest - ale profil przepad³ :( Z Prze³êczy Sokolej na Orle jest kawa³ek asfaltu podobnego w charakterystyce do Prze³êczy Karkonoskiej, ale krótki.

G³ówny grzbiet na odcinku Prze³êcz Srebrna - Prze³êcz Walimska obfituje we wspania³e szosy, oczywi¶cie pod wzglêdem krajobrazowym. Wed³ug mnie g³ówn± zalet± Gór Sowich jest ma³y ruch samochodowy i brak miejscowo¶ci na prze³êczach. Przewy¿szenia s± ca³kiem spore, bo prze³êcze zlokalizowane s± na wysoko¶ciach 700-800 m, a dolina po wschodniej stronie le¿y na ok. 250 m. Podjazdy s± d³ugie i zazwyczaj pozbawione deniwelacji (czyt. zjazdów). Brukowana czê¶ciowo Prze³êcz Walimska niech ju¿ taka pozostanie. Dwie serpentyny w kamieniach od Walimia i ta prosta w Ro¶ciszowie to jej g³ówna atrakcja. Ja bym nie mia³ nic przeciwko, aby ca³a by³a w kostce. W koñcu to tylko jedna prze³êcz z ca³ej gamy górskich dróg w Polsce :-)
Z tym brukiem to mo¿e i masz racjê...W sumie nie jest d³ugi i na pocz±tkowym odcinku podjazdu. Od drugiej strony te¿ kawa³ek kostki siê uchowa³, bo w³a¶nie z niej zrobiona jest s³ynna Patelnia Walimska
( specyficzny i trudny zakrêt ).
Ciekawi mnie techniczna strona Twojej pracy. Czy dane uzyskujesz na podstawie licznika ( z funkcj± pomiaru wysoko¶ci), czy te¿ korzystasz z map lub systemów nawigacji?
Pozdrawiam:)

Ciekawi mnie techniczna strona Twojej pracy. Czy dane uzyskujesz na podstawie licznika ( z funkcj± pomiaru wysoko¶ci), czy te¿ korzystasz z map lub systemów nawigacji?
Pozdrawiam:)
Do roku 2006 w³±cznie by³ to ciclomaster 436 m (licznik) - i tylko te podjazdy s± aktualnie w bazie.

Od roku 2007 u¿ywam garmin gpsmap60csx (gps) i opracowa³em ju¿ sposób przekszta³cania tych danych w format CicloTour i wygenerowa³em nawet profile.

Jako¶ tylko straci³em motywacjê do opisania ich i w³±czenia w statystykê :(
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alwayshope.xlx.pl